Antalya – vítá vás turecký ráj!

Turecko vždy bylo a stále je mimořádně oblíbenou dovolenkovou destinací. Dokáže překvapit nejen svou krásnou přírodou, ale i památkami a skutečně kvalitními službami. Pokud byste se zeptali na nejoblíbenější letovisko, řeknou vám jednoznačně – sluneční Antalya. Antalya se nachází na lukrativním pobřeží Turecké riviéry. V případě, že se rozhodnete ji navštívit, si tu užijete naprosto ideální dovolenkové počasí. Teploty tady v top sezóně vystoupí až k 40 stupňům a slunci se nechce přestat svítit. Antalya leží na útesu na břehu Středozemního moře a z obou stran ji chrání pohoří – z jedné strany pohoří Bey a z druhé Toros. Pohádkově krásné pláže, čisťoučké moře a hotelové služby na hodně vysoké úrovni jsou jen dalším lákadlem Antalye. My vám ručíme, že se tu nudit rozhodně nebudete.

Antalya
Antalya poskytuje da typy pláží – písčité nebo oblázkové.

Antalya a její historické centrum

Návštěvníkům, kteří na dovolené touží jen po lenošení na překrásných plážích, opalování a koupání se v tyrkysovém moři se bude Antalya určitě líbit. Na výběr máte dokonce ze dvou typů pláží – z písčitých nebo oblázkových pláží. Pokud by vás nicnedělání začalo nudit, pak se určitě přejděte do města, doporučujeme historické centrum. Najdete zde staré budovy, úzké uličky, římský přístav a mnohé jiné atrakce, do kterých se zamilujete. Tohle město je bohatá i na historické památky. K nejznámějším patří Hadriánova brána ve Starém městě nebo kouzelný minaret vyrobený z broušených kamenů, cihel a mozaikových dlaždic. Za pozornost určitě stojí i římský chrám Kesik Minare, ulice Hesapci, kamenná mešita Iskele z 19. století nebo věž Hidirlik Kulesi.

Antalya
Antalya, to je i nádherné historické centrum.

Barevné jeskyně, starobylé město – i taková je Antalya

Pokud se nebojíte dobrodružství, vydejte se i do okolí Antalye. Musíte vidět vodopády Dudense vzdálené jen 7 kilometrů od centra Antalye nebo zachovalý amfiteátr Aspendos, starobylé město Perge, kde se můžete kochat pozůstatky starodávného divadla, tržiště nebo starých antických lázní. Pozoruhodné jsou i okolní jeskyně, především jeskyně Beldibi ve vápencových skalách s nástěnnými kresbami, barevná jeskyně Damlatas nebo jeskyně Karain, kde byly objeveny různé nástroje z pravěku, zkamenělé lebky člověka a kostry prehistorických zvířat. Ty, co mají rádi romantiku zas potěší plavba lodí po moři, z níž se vám naskytne úchvatný pohled na pohoří obklopující Antalyi. Antalya si rozhodně získá vaše srdce!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *